...


Web sitesinin arama motoru indekslerinde yer alabilmesi için site içi ve site dışı olmak üzere iki başlık altında planlanan SEO çalışmaları, zamana yayılarak, planlı bir şekilde yapılmaktadır. Amacı; web sitesinin arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında üst sıralamalarda çıkmasını sağlamak, site trafiğini artırmak ve marka bilinirliğini sağlamak olan SEO çalışmaları, konusunda uzman kişiler tarafından yapıldığında etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Anahtar kelime analizi ve site SEO uyumluluğunun analizi ile başlayan süreçte SEO uzmanının önerilerini izleyerek yol almakta fayda vardır. Optimizasyon konusunda fazla bilgi sahibi olmayan veya yanlış bilgilere sahip site sahiplerinin çalışma sonuçlarını birkaç gün içinde beklediği görmekteyiz. Oysa bu yanlıştır. SEO etkilerini zaman içinde göstermektedir ve sonuçları sabırla beklemek gerekmektedir.

SEO çalışmasının etkilerini göstermesinde web sitesinin türü, sitenin güncellenme sıklığı, sektörün rekabet durumu, sitenin alt yapı ve hız konusunda başarısı belirleyici unsurlar arasında yer almaktadır. Öncelikle siteyi SEO uyumlu hale getirmek için site içi SEO ile başlayan çalışma, daha sonra site dışı backlink çalışması ile devam etmektedir.

Neden öncelikle site içi SEO çalışması yapılıyor?

Site içi SEO ile web sitesinin güncellenmesi ve arama motoru tarafından bir an önce indekslenmesi sağlanmaktadır. Hedef kitlenize markanızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıtan içeriklerin web sayfalarınıza bağlantı oluşturması için öncelikle SEO uyumlu URL yapısının tasarlamış olması gerekmektedir. Yani, sitenize farklı sitelerden backlink alımı sağlamadan önce sitenizin arama motoru dostu olması önemlidir.

Anahtar kelime analizi ile başlayan site içi SEO çalışmasında kullanıcı dostu bir web sitesinin tasarlanması, kategori içeriklerinin hazırlanması, sayfa başlıklarının ve meta açıklamalarının girilmesi, URL kontrolü, web sayfalarının hızlı açılmasını sağlanması gibi zaman alan, ancak SEO’nun başarısını artıracak çalışmalar yapılmaktadır. Tüm bunlarda sektörü ilgilendiren arama hacmi yüksek anahtar kelimeler kullanılmaktadır.

Site içi SEO çalışması ile SEO uyumlu bir hal alan web sitesinin, farklı sitelerden backlink alması da arama sıralaması üzerinde olumlu etkiler sağlamaktadır. Bunun için de içerik uzmanları tarafından SEO uyumlu basın bültenleri ve tanıtım yazıları üretilerek anahtar kelimelerin tık alması için çalışılmaktadır. Aynı zamanda site dışında yayınlanacak içeriklerin yine arama motoru tarafından indekslenmiş, SEO uyumlu siteler olması gerekmektedir. Bu noktada SEO çalışmasının sürecine, SEO uyumlu dış yayıncı web sitelerinin listelenmesi de dahil olmaktadır. İlgi çekici sosyal medya paylaşımlarının hazırlanması, özgün içeriklerle blog oluşturulması ve blog sayfasının güncellenmesi, AdWords çalışmalarının yapılması, mobil uyumlu bir site yapısının oluşturulması da SEO çalışmasının başarısını artırmaktadır.

Arama motorunda fark edilmek istiyorsanız, “arama motorunda ilk sıra garantisi” yerine “arama motorunda iyi bir sıralama” vaadinde bulunan SEO ajansları ile çalışmanızı, “1 ayda sıralama garantisi”, “garantili SEO çalışması”, “Google sıralamasında ilk 3 garanti” gibi söylemlerle size garantili SEO hizmeti vereceğini söyleyen SEO ajanslarına da itibar etmemenizi öneririz.

Uluslararası dijital pazarlama ajansı Netpoint Digital’de SEO çalışmasında; güncel ve özgün blog içerikleri üretilerek, sosyal medyada hem görsel hem de içerik bakımından kullanıcılarda merak uyandıracak paylaşımlar hazırlanarak, kullanıcı dostu bir web sitesi tasarımı oluşturularak, ürün ve hizmetleri tanıtmak için sosyal ağlarda reklam çalışmaları yapılarak beklediğinizden daha kısa bir sürede olumlu sonuçlar almanız sağlanmaktadır.

Ekonomik ve sürdürülebilir bir SEO çalışması için ihtiyaç duyacağınız tüm hizmetlerin yer aldığı SEO paketleri hakkında bilgi almak için tıklayın.


Profesyonel bir SEO çalışması ile websitenizin ziyaretçilerini ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

SEO HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALIN

SEO HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALIN