Online görünürlük

ONLINE GÖRÜNÜRLÜK

Basın bültenlerinizi sadece ilgili basın mensuplarına göndermekle kalmıyor, internet medyasında yayınlanmasını garanti ediyoruz. Şirket haberleri için performans bazlı çözümler üretiyoruz.

İtibar yönetimi

İTİBAR YÖNETİMİ

Internette marka iletişimi ve itibar yönetimi konusunda uzman ajansımız markanızın online itibar yönetimini için sosyal medya, blog yazarları ve internet medyası için profesyonel çözümler üretmektedir.

Basın bülteni

BASIN BÜLTENİ

Internetle birlikte basın bülteninin önemi azalmadı. Tam tersine çok daha önemli hale geldi. Internet medyası için basın bülteni hazırlamak için özellikle SEO uyumlu içerik hazırlamayı iyi bilmek gerekiyor.

Dijital PR; markaların online mecrada varlıklarını konumlandırmak ve online itibarlarını yönetmek için kullanılan bir stratejidir. Bu strateji ise sosyal medya, forum, web sitesi, blog ve çevrimiçi reklam araçlarının kullanılmasıyla yapılmaktadır. Anahtar kelimelerin stratejik olarak konumlandırıldığı basın bültenleri, özel üretilmiş blog içerikleri ve aktif olarak yönetilen sosyal medya hesapları ile yürütülen SEO çalışmalarının Dijital PR projelerinde etkili sonuçlar verdiği görülmektedir. Dijital PR markaların, online itibarlarını konumlandırarak, şeffaf ve erişilebilir olmalarına yardımcı olur.

Online Görünürlük
Web sitenizin arama motorunda görünebilmesi, ürün ve hizmetlerinizin fark edilmesi açısından önemlidir. Bununla birlikte aynı sektörde yer alan firmalar ile rekabet halinde olabilmek için arama motorlarında görünür olmak gerekir. Netpoint Digital, online görünürlüğünüzü iyileştirebilmek için; site içi SEO çalışması, SEO uyumlu basın bülteni, blog yönetimi, sosyal medya hesap yönetimi, arama motoru reklamları gibi pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Online görünürlük kazanan işletmeler, ürün ve hizmetlerini hedeflediği kitlelere ulaştırabilmekte ve rekabette önde olabilmektedir. Online görünürlüğün neden önemli olduğunu gösteren birkaç neden vardır:

  • Kullanıcılar web sitenizi yaptıkları arama sonucu bulabilirler.
  • Web sitesi ziyaretçileri aynı zamanda markayı destekleyen müşterilerdir.
  • Online Görünürlük, marka itibarına veya markanın piyasada nasıl algılandığına yardımcı olur.

Online görünürlüğü iyileştirebilmek için web sitesinin etkili bir şekilde Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yapılmalı ve arama sonucuna doğrudan yönlendiren web sitesi adresinin kullanıcının karşısına çıkması sağlanmalıdır. Günümüzde arama motorunda bulunabilmek, web sitede yer alan ürünlerin satılabilmesi ya da mağazada verilen hizmetlerin tanıtılabilmesi açısından önemlidir. Bu nedenle markaların temel teknik SEO sorunlarının tümünü ele alan bir süreçte onların online görünürlüklerini artırmalarına yardımcı olmak gerekir. Özellikle e-ticaret siteleri ayakta kalabilmek için organik bir web trafiğine sahip olmalıdır.

Web sitenizin trafiğini artırmak için SEO uyumlu içeriklerin, site içi optimizasyonun yanında sosyal medyanın da gücünden yararlanılması gerektiğini biliyoruz. Arama motorundaki görünürlüğünüzü artırmak, fark edilmek ve rekabette önde olmak için vakit kaybetmeden Netpoint Digital uzmanlığından yararlanmaya başlayın.

SEO Uyumlu Basın Bülteni
Basın bültenleri, markanın ve ürünün faydalarını anlatan akılda kalıcı metinlerdir. Online basın bültenleri, kurumların online görünürlüğünü ve etkinliğini artırır. Basın bültenlerinin en belirgin avantajı, mesajın erişebileceği kişilerin sayısının artırılmasına yardımcı olmalarıdır ve söz konusu SEO uyumlu basın bülteni olduğunda arama motorunda online görünürlük elde edilebilmektedir. Basın bülteni içeriği SEO çalışmasının etkisini artıracak bağlantılar (anahtar kelimeler) içerdiğinde online basın bültenlerinin arama motoru tarafından fark edilme şansı yüksektir.

Online İtibar Yönetimi
“Online itibar, internette arandığınızda başkaları tarafından nasıl göründüğünüzdür.” Online İtibar Yönetimi, markanızın internet kontrol altına alınması demektir. Hedeflenen stratejiler sayesinde, insanlar sizi aradıklarında doğru bilgiye ulaşmaları sağlanır. Online İtibar Yönetimi iyi bir şekilde tamamlandığında, yanlış bilgiler elimine edilir ve doğru adımları atmanıza olanak tanınır.

Dijital itibarınız size önemli fırsatlar yaratır. Online ortamda markanız ya da ürünleriniz hakkında yapılmış olan olumsuz yorumlar kontrol altına alamamanız satışlarınızda ve web sitesi ziyaretlerinizde düşüşlere neden olabilir. Dijital imajınızı ve profilinizi düzeltmek veya geliştirmek için konusunda uzman bir ekipten yardım almanız gerekir.

Müşterilerimizin online görünürlüğünün SEO stratejisi açısından kaliteli olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü arama motorunda iyi bir sıralamaya sahip olduğunuzda profilinizin gerçekten sizi temsil etmesi gerekiyor.

SEO Blog

Blog

SEO Çalışması Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Web sitenizin performansını artırmak için SEO çalışmasına başladıktan sonra “çalışmalar neden hala sonuç vermedi?” Ya da “arama motorunda beklediğim sıralamayı neden alamadım?” gibi sorular sormadan önce bu yazımızı mutlaka okuyun.

Devamını Oku
Blog

En Çok Yapılan 8 SEO Hatası

Bir web sitesinin ziyaretçileri çekebilmesi için arama motorundaki arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alması gerekir. Arama motorundaki bu görünürlüğü elde etmek ve kalıcı hale getirmek içinse doğru bir SEO çalışması yapılması gerekiyor.

Devamını Oku
Blog

SEO Çalışması Nedir? İyi Bir SEO Ajansı Nasıl Çalışır?

SEO kelime açılımı olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Doğru yapılmış bir SEO çalışması ile arama motoru sonuçlarında görünürlük artar.

Devamını Oku
4