E-Mail Marketing ya da E-Posta Pazarlama; güncel kampanyaları duyurmak, markanın yeniliklerinden söz etmek için tercih edilen ve geleneksel pazarlama tekniklerine göre daha az maliyetli, üstelik kısa sürede çok daha fazla kişiye erişilmeyi sağlayan bir pazarlama stratejisidir. Düzenli aralıklarla gönderilen e-postalar markanın akılda kalıcı olmasını ve web sitenizin daha sık ziyaret edilmesini sağlar. E-Mail Marketing kampanyası ile web sitesine tıklanmayı teşvik ederek, markanın popülerliğini artırmak mümkündür.

E-mail Marketing Çalışmasının Faydaları Nelerdir?
E-posta yoluyla göndereceğiniz “e-bülten” özelliği sayesinde hem var olan müşterilere hem de potansiyel müşterilere doğrudan erişim olanağınız vardır.

  • E-posta kişiye özel gönderilir ve gönderilen kişi kendini özel hisseder. Bu şekilde kampanyanızın tıklanma ihtimali daha yüksektir.
  • E-postalar aynı zamanda sosyal medya hesapları ile entegre olabilmektedir. Böylece online ortamda varlığınızı kanıtlayabilirsiniz.
  • E-posta çalışmasıyla kullanıcıların özelliklerine göre filtrelenmiş mailler gönderilebilmektedir.
  • Böylece kullanıcıların isteklerine ve ihtiyaçlarına göre farklı ürünler sunma şansınız olur. Bu da sizi özel yapar.
  • E-ticaret sitelerinin sosyal medya üzerinden yaptığı duyurular, sayfa güncellendiğinde görünürlüğünü yitirir. Oysa e-posta alınan mail kutusunda olduğu sürece kampanyanıza tıklanma olasılığı hep vardır.


E-Posta Pazarlama elde etmek ettiğiniz satış rakamlarını, web sitesi ziyaretlerini ve marka popülerliğini elde etmeniz için bir fırsattır. E-posta çalışmasında başarılı bir etkileşim için mobil cihazlarla uyumlu içerikler oluşturulmalıdır. Netpoint Digital tüm bunları ve daha fazlasını elde edebileceğiniz Uluslararası Dijital Pazarlama Ajansıdır.

Blog

Blog

En çok yapılan 8 SEO hatası

Bir web sitesinin ziyaretçileri çekebilmesi için arama motorundaki arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alması gerekir. Arama motorundaki bu görünürlüğü elde etmek ve kalıcı hale getirmek içinse doğru bir SEO çalışması yapılması gerekiyor.

Devamını Oku
Blog

SEO Çalışması Nedir? İyi Bir SEO Ajansı Nasıl Çalışır?

SEO kelime açılımı olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Doğru yapılmış bir SEO çalışması ile arama motoru sonuçlarında görünürlük artar.

Devamını Oku
Blog

İçerik Pazarlaması Nedir? İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır?

çerik pazarlamasında anahtar kelimelerle zenginleştirdiğiniz yüksek kaliteli içeriklerle hedef kitlenizin dikkatini çekip, onları bilgilendirir ve bağ kurarsınız. Aynı zamanda markanızın tanıtımını yapar...

Devamını Oku