tecgnical seo

TEKNİK SEO

Site içi SEO çalışmaları için teknik uzmanlığa sahip ekibimiz ile Google'ın web sitenizi en doğru şekilde görmesini, web sitenizin arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkmasını ve ziyaretçi trafiğinin artırmasını sağlarız..

seo content

SEO UYUMLU İÇERİK

Internetteki milyonlarca içerik arasından öne çıkmak için doğru bir içerik stratejisine ihtiyacınız var.
SEO uyumlu landing page içerikleri, site içi blog içerikleri, sayfa başlık ve açıklamaları gibi sitenizde yer alması gereken içerikleri üretiriz.

.Seo link building

LINK İNŞASI

Spam backlinkten uzak bir şekilde doğal link building çalışmaları yaparız. Sitenizle uygun bloglar, haber siteleri, sosyal medya hesapları ve Google News kayıtlı siteler ile arama motorlarında performansınızı artırırız.

Arama Motoru Optimizasyonu, yıllar içerisinde sürekli gelişim gösteren bir konu. Google gibi arama motorlarının kullanıcılarını daha iyi yönlendirmek için yaptığı algoritma değişiklikleri sebebiyle özellikle e-ticaret sitelerinin SEO çalışmalarını daha fazla önemsemeleri gerektiği gerçeğini ortaya çıkardı.

Arama motorlarından gelen bir ziyaretçinin, doğrudan satış için bir fırsat olması sebebiyle e-ticaret sitelerinde SEO çalışmalarını yaparken çok daha dikkatli olmak gerekiyor.

İçerik kalitesi düşük sitelerin Google'da üst sırada çıkmasını engellemek için üretilen PANDA, düşük kaliteli web sitelerinden link alan sitelerin cezalandırıldığı PENGUIN, yerel arama sonuçlarının geliştirildiği PIGEON, mobil cihazlarda gösterilen sonuçların değişmesi gibi son 13 yılda 35 farklı değişim yapan Google; web siteniz için SEO çalışmalarınızı sürekli ve dikkatli bir şekilde yapmanız gerektiğini söylüyor.

Müşterilerimizin web sitelerinde anahtar kelime analizi, sayfa analizi ve backlink analizleri yaptıktan sonra çalışmalarımıza başlarız. SEO için kategori ve ürün sayfalarınıza doğru içerikler üretir, sayfaların teknik olarak arama motorlarına en doğru şekilde gözükmesini sağlarız. Yapacağımız çalışmaları web sitenizde kullanıcı deneyimini geliştirmek ve satışlarınızı artırmak üzerine planlarız.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu için link inşası ve online görünürlüğü bir arada sağlayacak çalışmalar yaparız. Doğru yerlerde yayınladığımız doğru içerikler ile hem markanızın online görünürlüğünü sağlar, hem dijital PR çalışmasını yapar hem de arama motorlarında üst sıraya taşıyacak link inşasını gerçekleştiririz.

SEO hizmet paketlerimiz ile danışmanlık, analiz, sıralama takibi, site içi içerik üretimi, site içi içerik güncellemesi ve en önemlisi farklı sitelerde backlink çalışması hizmetini birlikte alırsınız. Ekonomik ve sürdürülebilir bir SEO çalışması için ihtiyaç duyacağınız tüm hizmetlerin yer aldığı hizmet paketlerimiz ile tanışın.


SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler


SEO Nedir?
Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltması olan SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Bir web sitenin ya da web sayfasının arama motoru sonuçlarında görünürlüğü etkileyen süreç için yapılan çalışmalar SEO olarak adlandırılır. SEO’da öncelikle web sitesinin teknik analizlerle arama motoruna uyum süreci gerçekleşir. Ardından anahtar kelime analizi, içerik planlaması ve tanıtım çalışmaları yapılır. SEO ile marka bilinirliği ve web sitesi ziyaretlerinde artışlar elde edilir. SEO’da amaç “arama motoru ile dost, spam içermeyen, sürekli ziyaretçi alan, ilgi çekici bir web sitesi tasarlamaktır.”
Neden SEO Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?
Arama motoru üzerinden “tıklayarak” ürüne, bilgiye ve hizmete ulaşmak günümüzde çok kolay, üstelik çok da popüler bir hale geldi. Eğer henüz profesyonel bir SEO çalışmasına başlamadıysanız binlerce web sitesi, SEO çalışmaları ile arama motorlarında ilk sıraları hedefledi ve yaptıkları çalışmalardan sonuçlar almaya başladı. Hedefleriniz daha çok ürün satmak, kalıcı site trafiği oluşturmak, web sitenizi eşsiz şekilde tasarlamak, ilgi çekici metinler ve online kalıcılık ise profesyonel bir SEO ajansı ile çalışmalısınız.
SEO Çalışmaları Nelerdir?
SEO çalışmaları site içi ve site dışı çalışmaları kapsar. Teknik analiz, içerik optimizasyonu, link inşaası, anahtar kelime analizi, tanıtım çalışmaları bir SEO çalışmasının ayrılmaz parçalarıdır. Doğru bir SEO çalışması öncelikle web sitesini arama motoru için uyumlu hale getirerek başlar. Web sitesinde yapılan teknik değişikliklerin ardından anahtar kelimelerle içerik optimizasyonu yapılır. Anahtar kelimelerle doğru yapılan içerik optimizasyonu, arama motorunda üst sıralara yükselmeyi sağlar.

İçerik optimizasyonunda, içerikler ve sayfalar arasında olan ilişki belirlenir ve web sayfalarındaki anahtar kelime yoğunluğu izlenir. Bu, İçerik Pazarlaması sürecine zemin hazırlar ve içerikler belirli anahtar kelimeler ışığında hazırlanır.

SEO kapsamında yapılan tanıtım çalışmaları SEO uyumlu sitelerde yapılan site dışı yayınlarıdır. Bu süreç marka bilinirliğini ve site trafiğini artırmada etkilidir. Kısaca web sitesi ya da blogunuzu ziyaretçiler için daha iyi hale getirmek adına yapılan tüm çalışmalar SEO uzmanının çalışma planındadır. Netpoint Digital uzmanlığında etkili ve kalıcı sonuçlar alabilmeniz için SEO paketlerimizde tüm bu çalışmalara yer veriyoruz.
SEO Çalışması Ne Kazandırır?
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitenizi arama motorunda daha yüksek sıralamaya yönlendirerek işletmeniz için daha fazla müşteri getiren bir çalışmadır. Güçlü bir SEO yaklaşımı, potansiyel müşterilerin markanızla etkileşimde bulunmalarına izin veren konuları ele alır. Yaptığımız üst düzey SEO çalışmaları sayesinde, sizi sektörünüzde benzersiz kılacak özelliklere sahip olursunuz.
E-ticaret Siteleri İçin SEO Neden Önemli?
Çevrimiçi pazarlama koşullarında başarılı olmak istiyorsanız kesinlikle bir SEO stratejiniz olmalı. Günümüzde internet üzerinden yapılan alışverişlerin yaygın hale gelmesiyle birlikte e-ticaret siteleri oldukça popüler durumda ve bu değişeceğe de benzemiyor. SEO çalışmaları marka bilinirliğini artırmak üzerine planlandığı için bu çalışmalar e-ticaret sektörünü de yakından ilgilendirmektedir. Doğru yapılmış bir SEO çalışması ile e-ticaret siteleri daha fazla ziyaretçi çekerek satışlarını artırabilmektedir.

SEO çalışması ile optimize edilmiş bir e-ticaret sitesinin tıklanma rakamları artar, satış grafiklerinde yükselme izlenir, markanın online görünürlüğü sağlanır. En önemlisi ise SEO ile yürütülen dijital pazarlama çalışmaları diğer pazarlama faaliyetlerine göre daha az maliyetlidir.
Link İnşası (Link Building, Backlink Çalışması) Nedir?
SEO çalışmasının temel basamaklardan biri olan Link İnşaası önemli bir yere sahiptir. Terminolojimizde adı Link Building olarak geçen Link İnşaası, diğer web sitelerden kendi sitenize bağlantı kurulmasını sağlayan bir çalışmadır. “Hyperlink” olarak da ifade edilen bu bağlantılar, arama motoru tarafından web ortamını tarayabilmek için kullanılır ve web sitenizdeki sayfalar arasındaki bağlantılar tek tek taranır. Deneyim ve uzmanlık gerektiren bir çalışma olan Link İnşaası, Netpoint Digital ekibi tarafından yüksek kaliteli bağlantılar oluşturularak yapılır ve web siteniz rekabet ortamında üst sıralara taşınır.
Link İnşası (Link Building, Backlink Çalışması) Neden Önemli?
Ekibimiz tarafından üretilen SEO uyumlu özgün içeriklerinizi ürününüze ya da hizmetinize uygun olan, trafiği ve otoritesi yüksek olan web sitelerinde yayınlarız. Başarılı bir Link İnşası sayesinde;

  • Potansiyel hedef kitlenize ulaşırsınız.
  • Markanızın tanınması sağlanır, sektörünüzde popüler hale gelirsiniz.
  • Web siteniz sık ziyaret edilir ve satışlarınızda artış yaşanır.
Link İnşası çalışması öncesinde web sitenizin tüm öğeleriyle kusursuz hale gelmesi önemlidir. Ana sayfa ve kategori içerikleri, blog içerikleri, grafikler gibi web sitenizi ziyaret edebilecek potansiyel müşterilerinizin sitenizde uzun süre kalmasını sağlayacak unsurların bütün halinde tamamlanmış olması gerekir. Web siteniz bu kriterlere uyumuyorsa link İnşası çalışması öncesinde öncelikle site içi SEO çalışması yaparız.

Arama motoru ile uyumlu, sitenize spam getirmeyecek web sitelerini bulmak için uzman ekimizden SEO yardımı alabilirsiniz. Uluslararası Dijital Pazarlama Ajansı Netpoint Digital, SEO konusunda size profesyonel çözümler sunar. Güncel blog içerikleriniz ile web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek, arama motorunda fark edilmek, yüksek kaliteli bağlantılarla oluşturulmuş link building çalışmasına başlamak için vakit kaybetmeden Netpoint Digital uzmanlığında SEO hizmetinden yararlanın.

SEO Blog

Blog

SEO Çalışması Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Web sitenizin performansını artırmak için SEO çalışmasına başladıktan sonra “çalışmalar neden hala sonuç vermedi?” Ya da “arama motorunda beklediğim sıralamayı neden alamadım?” gibi sorular sormadan önce bu yazımızı mutlaka okuyun.

Devamını Oku
Blog

En Çok Yapılan 8 SEO Hatası

Bir web sitesinin ziyaretçileri çekebilmesi için arama motorundaki arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alması gerekir. Arama motorundaki bu görünürlüğü elde etmek ve kalıcı hale getirmek içinse doğru bir SEO çalışması yapılması gerekiyor.

Devamını Oku
Blog

SEO Çalışması Nedir? İyi Bir SEO Ajansı Nasıl Çalışır?

SEO kelime açılımı olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Doğru yapılmış bir SEO çalışması ile arama motoru sonuçlarında görünürlük artar.

Devamını Oku